CL4490-1000-485
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
CL4490-1000-485
Category : RF and Wireless RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Function : Transceiver
Data Rate (Max) : 76.8kbps
Product Status : Active
Features : RS-485
Package : Bulk
Series : Connexlink™
Sensitivity : -99dBm
Applications : General Purpose
Mfr : Laird Connectivity Inc.
Frequency : 902MHz ~ 928MHz
Voltage - Supply : 7V ~ 18V
Interface : RS-485
Modulation or Protocol : FHSS, FSK
Power - Output : 1000mW
Base Product Number : CL4490
Description : TXRX 900MHZ RS485 W/ANT TERM BLK
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
RF Transceiver 902MHz ~ 928MHz FHSS, FSK RS-485 76.8kbps