CN4490-1000
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
CN4490-1000
Category : RF and Wireless RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Function : 2 Transceivers
Data Rate (Max) : 115.2kbps
Product Status : Obsolete
Features : 1 ConnexNet Ethernet Transceiver
Package : Bulk
Series : -
Sensitivity : -99dBm
Applications : General Purpose
Mfr : Laird Connectivity Inc.
Frequency : 902MHz ~ 928MHz
Voltage - Supply : 7V ~ 18V
Interface : RJ-45
Modulation or Protocol : FHSS, FSK
Power - Output : 1000mW
Base Product Number : CN4490
Description : TXRX ETH 900MHZ 1W W/ANT & PS
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
RF 2 Transceivers 902MHz ~ 928MHz FHSS, FSK RJ-45 115.2kbps