BB-ZZ24D-NB-SR
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BB-ZZ24D-NB-SR
Category : RF and Wireless RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Function : Digital I/O
Data Rate (Max) : 250kbps
Product Status : Obsolete
Features : RSSI Equipped
Package : Bulk
Series : Zlinx™
Sensitivity : -102dBm
Applications : Wireless
Mfr : Advantech Corp
Frequency : 2.4GHz
Voltage - Supply : 10V ~ 40V
Interface : -
Modulation or Protocol : FSK
Power - Output : 100mW
Base Product Number : BB-ZZ24D
Description : ZLINX WIRELESS I/O
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
RF Digital I/O 2.4GHz FSK 250kbps